назад

Чи позбавляють субсидії за наявності боргу за житлово-комунальні послуги

Мені було призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Однак у зв’язку зі скрутним фінансовим становищем в мене виникла заборгованість зі сплати комунальних послуг. Мене цікавить питання, чи позбавлять мене субсидії, якщо я не сплачу борг?

Відповідає завідувачка Сахновщинського бюро правової допомоги Людмила Клімова.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу, який становить 15% сукупного місячного доходу членів домогосподарства.

Наявність заборгованості впливає на призначення субсидії. Так, субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 гривень.

Оскільки субсидію призначають строком до дати закінчення опалювального або неопалювального сезону, то наявність заборгованості аналізується органами соціального захисту населення в травні поточного року. Тобто фактично до травня Ви мали змогу розраховуватись за комунальні послуги зі зручною для Вас періодичністю.

У разі, якщо заборгованість по комунальних платежах не погашена та перевищує 680 гривень, домогосподарство можуть позбавити субсидії.

Однак зверніть увагу, Ви маєте право укласти з постачальником комунальних послуг договір щодо реструктуризації боргу . В разі якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців від початку опалювального сезону, житлову субсидію буде призначено з початку сезону.