назад

До ТЦК, потім до суду і знову до ТЦК — щоб отримати відстрочку

Весною 2023 року Олександр одержав повістку, пройшов медогяд та отримав висновок про свою придатність до військової служби.

Чоловіку 52 роки і він сам доглядає невиліковно хворого  батька, який не може самостійно себе обслуговувати та потребує сторонньої допомоги.

Отож, Олександр надіслав на адресу  районного ТЦК та СП заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з тим, що він зайнятий постійним доглядом за хворим батьком, що підтверджується відповідним висновком лікарсько- консультативної комісії закладу охорони здоров’я. До заяви чоловік додав нотаріально завірені копії необхідних документів та оригінали медичних довідок, зокрема і висновок  лікарсько- консультативної комісії.

Ознайомившись з заявою та документами чоловіка, районний ТЦК та СП, відмовив у наданні відстрочки: до заяви не додані визначені Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» документи та були сумніви щодо справжності наданих довідок. 

Олександр вирішив захищати свої права і звернувся за допомогою до юристів Уманського бюро правової допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти його інтереси у суді доручили адвокатці, що співпрацює з системою БПД, Тамарі Кушнеренко.

Вона, отримавши письмові докази та узгодивши правову позицію з клієнтом, підготувала та подала до суду позовну заяву про визнання дій районного ТЦК та СП протиправними та зобов’язання вчинити певних дій, а саме надати відстрочку від призову.

Наведені фактичні обставини у справі дали змогу суду дійти висновку, що Олександр надав необхідні документи для розгляду питання про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, тому не розглянувши питання про надання відстрочки ТЦК та СП діяв неправомірно.

Отож, своїм рішенням суд частково задовольнив вимоги чоловіка, зокремавизнав протиправними дії ТЦК та СП щодо відмови розглянути заяву позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації і зобов’язав його розглянути питання про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», з урахуванням висновків суду, викладених у судовому рішенні.

Отримавши позитивне рішення суду, Олександр знову звернувся до районного ТЦК та СП з заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації і цього разу отримав відстрочку.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 580/8464/23.