назад
06.07.22

Доки доводив смерть матері – пропустив строк для прийняття спадщини

Ще до початку війни у чоловіка померла матір на тимчасово окупованій території. Доки він підтверджував її смерть – пропустив строк для прийняття спадщини.

Завдяки правовій підтримці фахівця Машівського бюро правової допомоги чоловікові надали додатковий час на те, щоб він прийняв спадщину.

До Машівського бюро правової допомоги звернувся Сергій Миколайович та розповів, що у березні 2019 року в Луганській області у нього померла мати. Після смерті рідної людини у чоловіка погіршився стан здоров’я. Дуже довго Сергій Миколайович оформлював документи, щоб поховати матір, а потім доводив її смерть у суді на підконтрольній Україні території.

Однак звернутись у встановлений строк із заявою до нотаріуса про прийняття спадщини чоловік не встиг, оскільки вже з липня 2019 року брав участь у здійсненні заходів із забезпечення і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях. Тож, Сергій Миколайович пропустив строк для прийняття спадщини.

Знаючи про роботу Машівського бюро правової допомоги, чоловік звернувся за допомогою.

Юрист Машівського бюро правової допомоги Максим Дворовенко зібрав усі необхідні докази, які підтверджували поважність пропущення строку для прийняття спадщини.

Після цього фахівець підготував позовну заяву до суду про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

«Складність даної справи полягала у тому, що за загальним правилом спадщина відкривається за останнім місцем проживання спадкодавця, що в даному випадку є тимчасово окупована територія. Як наслідок, відповідачем по справі має бути орган місцевого самоврядування на непідконтрольній Україні території, – пояснює Максим Дворовенко.

Однак, завдяки зваженій позиції, юристу вдалося переконати суд, у тому, що, виходячи з положень ст. 11-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та ст. 9-1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», місцем відкриття спадщини після смерті матері Сергія Миколайовича є смт. Машівка Полтавського району, оскільки позивач там проживає та звернувся із заявою про прийняття спадщини до приватного нотаріуса.

Як зазначає юрист, суд визнав Машівську селищну раду відповідачем та, враховуючи поважність причин пропуску прийняття спадщини, задовольнив позов чоловіка у повному обсязі. Сергію Миколайовичу додатково дали три місяці, аби він прийняв спадщину.

Важливо наголосити, що на даний час, зважаючи на умови воєнного стану та значну складність в питанні вільного пересування територією України, на час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється.

Варто нагадати що, за правовою допомогою Ви можете звернутися до Машівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Машівка, вул. Незалежності, 111 (другий поверх).

Також цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України.

З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/102756415