назад

Допомогли бабусі врятувати онуків та стати їх опікуном

До системи безоплатної правової допомоги звернулася пані Ольга, яка розповіла що з нею проживають її онуки, а їхні батьки зовсім не хочуть брати участь у вихованні. Дочка пані Ольги не цікавиться їх духовним та фізичним розвитком та не проявляє до них щонайменшої батьківської турботи.

Жінка пояснила, що її дочка два рази була одружена і після розлучення почала вести аморальний спосіб життя, залишає дітей, пропадає  та зловживає спиртними напоями. Їхні батьки зовсім не цікавляться життям потребами дітей. Мати часто залишає їх та займається влаштуванням особистого життя по кілька тижнів не навідуючи дітей. Неодноразові звернення до органів поліції та притягнення дочки Ольги до відповідальності так і не врозумили її.

Щоб позбавити батьківських прав та призначити опікуном пані Ольгу центр з надання БВПД призначив адвоката – Голіней Лілію Дмитрівну.

Адвокат підготувала позовну заяву де зазначила, що відповідно до положень частин 1-3 ст.150 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Розглянувши справу суд дійшов висновку, що дочка пані Ольги ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню її дітей, не цікавиться їх духовним та фізичним розвитком та не проявляє до них щонайменшої батьківської турботи.

У результаті суд позбавив батьківських прав дочку Ольги Василівни, а її призначили опікуном онуків.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 346/4931/21