назад

Допомогли батьку, який разом з сином виїхав з Донецької області, позбавити батьківських прав матір, що не брала участі у вихованні дитини

Пан Сергій разом з неповнолітнім сином виїхав з Донецької області ще на початку війни. Так склалося, що мати дитини останнім часом була відсутня у житті хлопчика. Вихованням, навчанням та розвитком дитини займався батько.

Через соціальні мережі той дізнався, що мати хлопчика виїхала за кордон сама. Звісно,  долею сина вона не переймалася вщент. Через введення воєнного стану в Україні та мобілізацію пан Сергій хвилювався, що у разі, якщо його призвуть на службу до армії, син може залишитися сам, адже інших родичів немає. Тож і звернувся за  юридичною допомогою за новим місцем мешкання  до сектору «Криничанське бюро правової допомоги» Кам’янського місцевого центру з надання БВПД.  Оскільки його статус внутрішньо переміщеної особи підтверджувався довідкою, відповідно до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» для ведення його справи було призначено завідувачку сектора Надію Федориненко.

У ході підготовки позовної заяви про позбавлення матері батьківських прав вдалося зібрати докази того, що мати не брала участі у житті дитини. А саме: висновок комісії з питань захисту прав дітей про доцільність позбавлення батьківських прав матері хлопчика, письмову характеристику дитини зі школи, де він навчався, у якій зазначено, що матір не брала участі у навчанні дитини та свідчення сусідів, які приїхали разом з клієнтом з Донецької області.

Крім того, пан Сергіій розшукав мати хлопчики через соціальні мережі та дізнався, що вона не проти позбавлення її батьківських прав. На підтвердження цього жінка надіслала поштою нотаріально посвідчену заяву про це.

Криничанський районний суд Дніпропетровської області, з’ясувавши зміст заявленої вимоги, вивчивши матеріали справи № 178/608/22 та оцінивши докази в сукупності прийняв рішення про позбавлення жінки батьківських прав та стягнення з неї аліментів на утримання її неповнолітнього сина.

«Адже відповідно до статті 166 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини», – зазначає завідувачка сектору «Криничанське бюро правової допомоги»  Надія Федориненко.

Переглянути рішення по справі можна у Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням:    https://reyestr.court.gov.ua/Review/105533562