назад

Допомогли літній пані отримати аліменти від дорослого сина

До Олександрійського бюро правової допомоги звернулась пані Ніна, яка є внутрішньо переміщеною особою. Жінці вже понад 80 років, потребує лікування. Втім пенсії пані Ніни, не вистачає не лише на лікування, але й на побутові речі.

Жінка має сина, який отримує гарну пенсію і міг би допомагати матері матеріально. Однак робити це добровільно він не хоче. За таких обставин юристи порадили жінці звернутися до суду, щоб стягнути з сина аліменти на її утримання. 

Оскільки пані Ніна є внутрішньо переміщеною особою вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти інтереси клієнтки у суді взявся юрист бюро Володимир Попович.

«Необхідною умовою для виникнення обов’язку повнолітніх дітей утримувати своїх батьків є наявність двох обов’язкових підстав — непрацездатність батьків та потреба в матеріальній допомозі. Ситуація пані Ніни відповідає цим умовам», — коментує Володимир Попович.

Юрист підготував до суду позовну заяву про стягнення аліментів з сина пані Ніни на утримання матері, в якій, зокрема, зауважив, що син клієнтки отримує пенсію близько 17 тисяч гривень та інших осіб на утриманні не має. 

Суд заяву задовольнив та зобов’язав сина пані Ніни сплачувати аліменти на утримання матері в розмірі по 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходів) щомісяця і довічно.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №398/4046/22