назад

Допомогли отримати пільгову пенсію, у якій спочатку відмовив Пенсійний Фонд України

Пані Наталія, яка наразі є внутрішньо переміщеною особою, працювала на посадах зі шкідливими умовами праці (за списком 1) та отримала групу інвалідності й відповідне пенсійне забезпечення. Коли їй виповнилося 45 років, вона звернулася до Пенсійного фонду України для переходу з пенсії за  інвалідністю на інший вид пенсії – «пенсія за віком на пільгових умовах за Списком №1». Але, на жаль, отримала відмову. Не погодившись з отриманою відмовою, жінка звернулася на гарячу телефонну лінію Пенсійного фонду України зі скаргою, на що Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області надало офіційну відповідь про відмову в переведенні на інший вид пенсії.

Зрозумівши, що не може самотужки дати раду своїй справі та потребує порад кваліфікованого юриста, пані Наталя звернулася до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Допомагати їй як особі, що має право на безоплатну вторинну правову допомогу, взялася завідувачка  сектору «Нікопольське бюро правової допомоги» Тетяна Половинцева.

Юристка зробила аналіз чинного Законодавства та прийняла рішення про  оскарження в судовому порядку рішення Пенсійного фонду про відмову.

Слід зазначити, що мотивом Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови пані Наталі у переході на інший вид пенсії було не досягнення нею 50-річного віку. Річ у тому що до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» 02 березня 2015 року були внесені зміни відповідно до яких пані Наталя мала права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 тільки після досягнення 50 річного віку. При цьому Пенсійний фонд не звернув уваги на те що стаття 13 вказаного закону рішенням Конституційного Суду України №1-р/2020 від 23.01.2020 була визнано такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною) , –  коментує Тетяна Половинцева.

Тож  основою прийняття судового рішення стало саме визнання  статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» неконституційною, що дало змогу пані Наталі задовольнити свої права, отримавши позитивне рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду на свою користь.  ­

Наразі пані Наталя вже звернулася до Пенсійного фонду з отриманим рішенням суду та чекає на отримання перших пенсійних виплат за віком на пільгових умовах за Списком №1.

Посилання на рішення по справі: https://reyestr.court.gov.ua/Review/105965695