назад

Допомогли отримати спадщину єдиній спадкоємиці

До Старокостянтинівського бюро за допомогою у оформленні спадщини звернулась пані Марія. Вона розповіла, що зі своїм нині покійним чоловіком  познайомилася, коли працювала у Казахстані. З 1985 року вони почали проживати однією сім’єю. Згодом переїхали у місто Старокостянтинів та оселилися в будинку пані Марії. Подружжя не мало спільних дітей та не реєструвало шлюб офіційно.

Після смерті чоловіка у 2021 році пані Марія звернулася до нотаріуса, щоб оформити спадщину. Однак у видачі свідоцтва про право на спадщину їй відмовили, адже вона не мала документів, які б підтвердили її родинні відносини зі спадкодавцем.

У бюро правової допомоги пояснили пані Марії, що відповідно до сімейного законодавства сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. А також зазначили, що для того, щоб підтвердити факт проживання однією сім’єю не менше як п’ять років, необхідно звертатись до суду.

Представляти інтереси клієнтки у суді Старокостянтинівський  місцевий центр з надання БВПД доручив адвокатові Олегу Прокоф’єву. Адвокат зібрав необхідні документи та подав заяву до суду.

Старокостянтинівський районний суд задовольнив заяву пані Марії.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 683/3229/22