назад

Допомогли отримати законне рішення суду щодо позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини

До системи безоплатної правової допомоги на Прикарпатті звернулася Марина Михайлівна, яка є внутрішньо переміщеною особою. Жінка розповіла, що у 2011 році вона розлучилася з чоловіком і на її утриманні залишився малолітній син. Батько дитини не брав участь у вихованні дитини, не допомагав фінансово, тому пані Марина була змушена звернутися до суду про стягнення аліментів до нелегітимного Будьоновського міжрайонного суду міста Донецька, рішенням якого стягнуто на її користь аліменти на утримання сина в розмірі 1/4 частки від усіх видів доходу. Оскільки колишній чоловік не сплачував і надалі аліментів, то жінка звернулася для примусового виконання рішення суду до органів виконавчої служби, однак, жодних коштів та і не стягнуто.

У 2020 році Марина Михайлівна з матір’ю і дитиною виїхала з тимчасово окупованого Донецька до Харкова. Тут пані Марина створила нову сім’ю і чоловік Володимир замінив хлопчикові батька. Коли 24 лютого 2022 року рф почала повномасштабну війну на території України, то поряд з дитиною був саме Володимир, а не біологічний батько і саме він евакуював родину до безпечної Івано-Франківщини. Молодий чоловік став піклуватися про дитину, з задоволенням проводити з ним час та виявив бажання усиновити хлопчика.

За таких обставин юристи центру порекомендували жінці звернутися до суду щодо позбавлення батьківських прав, а для представництва інтересів у суді призначили адвокатку, що співпрацює з системою БПД, Пацалову Тамару Валеріївну.

На підставі досліджених в судовому засіданні доказів суд прийшов до висновку, що батько ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню свого сина і надалі не має наміру брати участь у житті хлопчика. Крім того, відповідно до Сімейного кодексу України позбавлення батьківських прав не звільняє його від обов`язку утримання дитини. Суд вирішив, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 346/2279/22