назад

Допомогли переселенцю відновити пенсію по втраті годувальника

Олександр — переселенець з Криму. Коли померла його мати, вони разом із сестрою жили в місті Керч. Там вони почали отримувати пенсію по втраті годувальника.

Згодом його сестра переїхала до Львова, де вступила до вишу. Там же вона була взята на облік в пенсійному фонді області й продовжила отримання пенсії до настання 23 років. Однак коли Олександр вступив до вишу в Одесі та відповідно звернувся до пенсійного фонду регіону за переоформленням пенсії, отримав там відмову. В останній відповіді пенсійний фонд повідомив, що для призначення йому пенсії по втраті годувальника йому необхідно надати належним чином сформовану його пенсійну справу, в тому числі з документами про припинення виплати пенсії за попереднім місцем проживання.

По допомогу хлопець звернувся до системи безоплатної правничої допомоги в Одеській області. Позаяк Олександр є внутрішньо переміщеною особою, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти його інтереси Одеський місцевий центр з надання БВПД  доручив адвокату, який співпрацює з системою БПД, Вадиму Спічаку.

Адвокат підготував позовну заяву до суду, в якій оскаржив бездіяльність пенсійного фонду, яка полягала у не поновленні Олександру пенсії по втраті годувальника. До позовної заяви адвокат  надав свідоцтво про смерть матері, свідоцтво про народження Олександра, довіку ВПО, відповіді з пенсійного фонду про відмову у призначенні пенсії, адвокатський запит до ПФУ та відповідь на запит.

«Бездіяльність пенсійного фонду в Одеській області щодо відмови у призначенні пенсії по втраті годувальника є протиправною, оскільки Олександр відповідно до чинного законодавства має право на дану пенсію, проте в нього не має обов’язку зберігати власну пенсійну справу у паперовому вигляді, навпаки ведення та зберігання пенсійних справ здійснюється виключно пенсійними фондами України. Крім того, враховуючи, що вказана пенсія вже призначалась позивачу, сама по собі обставина зміна місця проживання не може бути підставою для позбавлення його права на пенсійне забезпечення», — зазначив адвокат.

Суд заяву задовольнив, визнавши протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у поновлені виплати пенсії та зобов`язав Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повторно розглянути заяви  щодо переведення виплати пенсії за новим місцем проживанням. Не погодившись з цим рішенням, представники пенсійного фонду подали апеляційну скаргу. Втім апеляційний суд залишив рішення першої інстанції залишити без змін.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 420/7313/23