назад

До Лановецького бюро звернулась Надія. Жінка розповіла, що хотіла успадкувати будинок після смерті матері, але отримала відмову від нотаріуса, адже немає документів на будинок. 

Надія каже, що в будинку, окрім неї та її матері були зареєстровані її батько, чоловік та два сини. Після смерті свого чоловіка вона прийняла спадщину, однак спадкова справа не заводилась, а їх спільні сини Остап та Іван не бажають успадковувати свою частку після смерті батька.

Коли помер батько Надії спадщину фактично прийняла її мати, яка невдовзі і сама померла. Після смерті матері спадщину прийняла Надія, адже вона на день смерті була зареєстрована та фактично проживала з померлою. Крім того, за життя мати жінки склала заповіт, посвідчений секретарем сільської ради, згідно якого вона все майно заповіла дочці.

З проханням допомогти їй визнати право власності на 2/6 частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за заповітом після смерті матері, 1/6 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка та на 1/6 частину вище вказаного житлового будинку як за членом колгоспного двору Надія звернулась до системи БПД. 

Оскільки середньомісячний дохід жінки не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Місцевий центр доручив цю справу адвокатці, Мирославі Вальчук, яка співпрацює з системою БПД.

«Ми подали позовну заяву, в обгрунтування якої додали, свідоцтво про право на спадщину за заповітом після смерті своєї матері, а саме на земельну ділянку. До заяви додали відмову нотаріуса та свідоцтво на право особистої власності на жилий будинок батька Надії, який був головою колгоспного двору.  А оскільки спори щодо майна колишнього колгоспного двору, яке було придбане до 15 квітня 1991 року мають вирішуватися за нормами, що регулюють власність цього двору. Право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування мають ті члени двору, котрі до 15 квітня 1991 року не втратили права на частку в його майні», — розповідає адвокатка.

Так як сини Надії проти позовних вимог не заперечували суд задовольнив позов жінки.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 602/818/22