назад
14.02.23

Допомогли внутрішньо переміщеній особі стягнути недеотриману пенсію, яка належала їй в порядку спадкування за законом

У 2016 році, тікаючи від війни, пані Світлана переїхала до міста Броварів, що на Київщині. Місто, де раніше проживала жінка, було тимчасово окуповане російськими загарбниками. Згодом у пані Світлани померла мати, яка проживала на тимчасово окупованій території.

У зв’язку із смертю матері пані Світлана звертається до нотаріуса для відкриття спадщини та отримує  свідоцтво про право на спадщину за законом, яким посвідчено, що спадщина, на яку видано свідоцтво, складається з недоотриманої суми пенсії. Як з’ясувалося, починаючи з 2018 року мати жінки не отримувала ніяких виплат від управління пенсійного фонду України. Враховуючи зазначені обставини, пані Світлана вирішує звернутись до управління пенсійного фонду України, на обліку в якому перебувала її мати, з проханням виплатити їй заборговану суму.

Управління пенсійного фонду відмовляє пані Світлані у виплаті коштів. Однак жінка не згодилась з таким рішенням та, щоб отримати заборговану суму виплат звернулася до Броварського бюро правової допомоги, де для захисту законних прав та інтересів жінки, їй призначили завідувача Броварського бюро правової допомоги Марину Губську.

«У позовній заяві я зазначила, сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв`язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім`ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім`ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. Крім того, в ч. 1 ст. 91 Закону України “Про пенсійне забезпечення” вказано, що суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв`язку з його смертю, передаються членам його сім’ї, а в разі їх відсутності входять до складу спадщини», – коментує юристка.

Розглянувши в судовому засіданні усі матеріали справи – суд ухвалив рішення про задоволення позовних вимог пані Світлани та стягнення з Управління пенсійного фонду грошових коштів, набутих нею в порядку спадкування за законом у вигляді недоотриманої пенсії за життя її матері.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:  №335/13160/21.