назад

Допомогли встановити опікунство над хворою матір’ю

Юрій проживає разом зі своєю матір’ю, яка з 2013 року хворіє на психічне захворювання і потребує постійного стороннього догляду. Вона не усвідомлює значення своїх дій та не може ними керувати, а значить може постраждати від недобросовісних людей.

Жінка неодноразово проходила лікування в спеціалізованих медичних закладах, а в інший час за нею доглядає син. Він вирішив встановити опіку над хворою матір’ю.

За допомогою Юрій звернувся до Талалаївського бюро правової допомоги.

Чоловік як власник земельної ділянки мав право на безоплатну допомогу із зверненням до суду (з 3 серпня 2023 року власники земельних ділянок не мають права на безоплатну допомогу зі зверненням до суду — клієнт звернувся раніше).

Представляти інтереси Юрія у суді доручили юристці Яні Мудревській. Вона вивчила матеріали справи, склала та подала до суду позовну заяву про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна, до заяви зокрема додала висновки судово-психіатричних експертиз.

Свої позовні вимоги юристка аргументувала нормами українського законодавства.

Так, відповідно до ст. 39 Цивільного кодексу України, фізична  особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Також кодексом передбачено, що  суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Отож, суд своїм рішенням  задовольнив позовні вимоги в повному обсязі, визнав жінку недієздатною, встановив над нею опіку та призначив Юрія її опікуном.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 747/37/23.