назад

Допомогли визнати трудовий договір неукладеним

У вересні 2022 року Дмитро звернувся до Жовтоводської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості з заявою для отримання статусу безробітного. Хотів знайти роботу. Проте яким же було його здивування, коли фахівець повідомила, що йому відмовили. Причина – він перебуває в трудових відносинах з ТОВ «Брукбуд». Це повідомлення для Дмитра стало новиною, адже він ніколи не працював на ТОВ «Брукбуд» та вперше почув про дане товариство при зверненні до центру зайнятості.  Для вирішення ситуації Дмитро подавав заяву до цієї компанії щодо надання довідки стосовно перебування з ними в трудових відносинах. Однак відповіді на свою заяву так і не отримав.

Завдяки зверненню до Жовтоводського бюро правової допомоги Дмитро дізнався про те, що має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Після цього йому призначили представника – завідувача Жовтоводського бюро правової допомоги Марка Веремейчика.

«Після того, як ми поговорили з Дмитром, вивчили справу, стало зрозуміло, що потрібно в судовому порядку визнати такий трудовий договір неукладеним. Адже «підприємство», яке застосувало подібну «схему» на зв’язок не виходило.  Ми підготували відповідну позовну заяву, а Жовтоводський міський суд позовні вимоги пана Дмитра задовольнив, визнавши трудовий договір між товариством з обмеженою відповідальністю «Брукбуд» та позивачем неукладеним», – розповідає  юрист Жовтоводського бюро Марк Веремейчик.

Під час розгляду справи відповідач не надав суду належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів на спростування заявлених позовних вимог та на підтвердження існування трудових відносин з позивачем. Тож Дмитро в суді довів, що жодного відношення до підприємства не має, а як наслідок – має право стати на облік у центрі зайнятості.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №176/2029/22