назад

Допомогли жінці отримати спадщину. Успішний кейс Сумщини

До Сумського місцевого центру з надання БВПД звернулась Пані Віра, яка є особою з інвалідністю, з проблемою оформлення спадщини. 

Клієнтка розповіла, що її мама склала заповіт, відповідно до якого заповідала все своє майно доньці. Після смерті своєї матері пані Віра звернулась до нотаріуса для відкриття спадщини де і була заведена спадкова справа. Однак при оформленні документів для отримання свідоцтва про право власності на майно, отримала відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, оскільки у неї відсутні документи, що належним чином підтверджують факт родинних відносин між спадкодавцем та спадкоємицею.

Державним нотаріус зазначив, що є сумніви щодо наявності родинних стосунків по причині відмінності написання прізвища заявниці, адже її мама неодноразово була заміжня і змінювала прізвище. Через неможливість встановити родинні відносини між нею та мамою вона змушена була звернутися до суду для встановлення факту родинних відносин зі своєю померлою матір’ю.

Для складання заяви до суду про встановлення факту родинних відносин призначили працівника Сумського місцевого центру з надання БВПД центру.

«Родинні відносини (споріднення) — кровний зв’язок між людьми, з наявністю якого закон пов’язує виникнення, зміну чи припинення прав та обов’язків. Правове значення має як пряме споріднення так і не пряме (бокове), коли родинні зв’язки виникають за наявності спільного пращура (родоначальника). Стосунки між подружжям не є родинними. Встановлення факту родинних відносин здійснюється судом в порядку окремого провадження. Заява фізичної особи про встановлення факту родинних відносин, подається до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем її проживання», — коментує завідувачка Сумського бюро правової допомоги №2 Анна Кожушко.

Після першої зустрічі з представником центру та узгодження всіх питань пані Віра надала всі необхідні документи для написання позовної заяви.

Суд, дослідивши матеріали справи, виніс рішення про встановлення факту родинних відносин, що було необхідно для реалізації спадкових прав Пані Віри.

Після отримання рішення суду Пані Віра завітала до Місцевого центру з щирою подякою працівникам центру за допомогу в вирішенні її проблеми та чуйність.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 592/15880/21