назад

Дорослі проблеми дітей або Сварка підліткова – наслідки дорослі

До юристів Балтського бюро правової допомоги звернулася пані Валентина аби захистити свого неповнолітнього сина Дениса та стягнути матеріальну шкоду, завдану кримінальним правопорушенням.

У підлітковому віці емоції часто беруть гору, адже багато чого у житті відбувається вперше і саме через брак досвіду проста суперечка може завершитися досить непередбачувано. Саме у таку ситуацію потрапив син пані Валентини, який разом із своїм товаришем Володимиром після зустрічі з друзями потрапив до лікарні з переломом черепа. Під час зустрічі між хлопцями сталася словесна перепалка, яка переросла у сварку, а закінчилася бійкою.

«Зараз справа вже на розгляді в суді, а мій син досі продовжує лікуватися і витрати на лікування складають більше 15 тис. грн. Але найбільшою несподіванкою стало те, що не буде відшкодування матеріальної шкоди в рамках кримінального провадження. Як мені пояснили потрібно подавати цивільний позов, однак я не володію необхідними знаннями та не маю такого досвіду, тому я і звернулася до Вас за допомогою», – повідомила юристам пані Валентина.

Для представництва інтересів неповнолітнього хлопця, який є потерпілим у кримінальному провадженні призначили адвоката, який співпрацює з системою БПД Олега Бузовського.

Адвокат підготував позовну заяву про відшкодування матеріальної та моральної шкоди потерпілому, а також представляв інтереси неповнолітнього в суді.

Суд виніс вирок згідно з яким обвинуваченого у скоєнні злочину визнано винним та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Однак у зв’язку з тим, що хлопець неповнолітній, він був звільнений від відбування покарання з випробувальним терміном в 1 рік.

Що ж стосується пані Валентини та її сина Дениса, то в рамках цивільного позову у кримінальному провадженні їм буде відшкодовано 18 тис. грн матеріальної шкоди та 15 тис. грн. моральної шкоди.

«Дуже часто діти різного віку стикаються із системою правосуддя, хтось з них є жертвами, інші – свідками чи обвинуваченими у кримінальних правопорушеннях. Однак від того, наскільки якісно та повно здійснено досудове розслідування залежить подальший перебіг кримінального провадження, тому бажано якомога раніше звертатися за професійною допомогою аби захистити права та інтереси таких дітей», – коментує Олег Бузовський.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №493/777/22