назад

Довели, що документи про освіту справжні

Інна з родиною приїхала на Хмельниччину з тимчасово окупованої Горлівки, що в Донецькій області. Згодом жінка планувала працювати за кордоном, а тому виникла необхідність проставити апостиль1 на її документі про освіту, тобто засвідчити його справжність. 

Зазвичай, щоб підтвердити, що диплом справжній, використовують Реєстр документів про освіту. Однак цей реєстр містить відомості про документи, виготовлені з 2000 року, а Інна закінчила Горлівське медичне училище у 1998 році. У такому випадку засвідчити факт навчання та достовірність виданого диплома мав би заклад освіти, що його видав. Однак зараз він розташований на тимчасово окупованій території. 

Що ж робити? З цим запитанням жінка звернулася до Старокостянтинівського бюро правничої допомоги. Юристи пояснили Інні, що в такій ситуації встановити факт здобуття освіти можна лише в судовому порядку. Оскільки жінка є внутрішньо переміщеною особою,  а тому має право на безоплатне представництво своїх інтересів у суді, їй одразу призначили адвоката, який співпрацює з системою безоплатної правничої допомоги. 

Адвокат Віталій Кравчук звернувся до суду із заявою про встановлення факту здобуття Інною освіти. На підтвердження навчання в Горлівському медичному училищі надали оригінали диплома та додатка до нього. 

Суд заяву задовольнив.  

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 683/2428/23

 

1Апости́ль  — спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток.