назад

Довели, що ДТП не було — суд закрив провадження 

Надія їхала на своєму авто через перехрестя у центрі міста Звягеля, що на Житомирщині. Поруч на велосипеді рухалася літня жінка. Коли авто проїхало, пані впала з велосипеда й забилася. Вона викликала поліцію та звинуватила у своєму падінні Надію, яка начебто зачепила її автомобілем.

Справу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 124 та 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення ДТП та залишення місця ДТП), передали до суду.

«Моменту падіння я не бачила, але була впевнена, що мій автомобіль нікого не зачепив. На авто немає слідів зіткнення, пошкоджень, тому я спокійно поїхала далі», — розповіла водійка юристам Звягельського бюро правової допомоги.

Оскільки Надія людина з інвалідністю — вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси в суді доручили адвокатові Борису Купцю, який співпрацює з системою БПД.

«Протокол про адміністративне правопорушення є основним доказом, що фіксує факт порушення. У протоколі, який склали на начебто неправомірні дії моєї клієнтки, немає доказів та інформації, яка доводить її вину. Падіння велосипедистки не було спричинено наїздом авто. Тому ми подали клопотання про закриття провадження за відсутності події та складу адмінправопорушення», — зазначив Борис Купець. 

Суд дійшов висновку, що вина Надії не доведена, а відтак закрив провадження. 

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 285/3351/23.