назад

Двічі не давали доплату до пенсії, але двічі повертали — через суд

До Хмільницького бюро правничої допомоги звернувся Михайло Іванович — ветеран війни. У 2021 році він звернувся до суду щодо перерахунку пенсії та виграв справу — повинні були зробити перерахунок.

Однак вже за декілька місяців після перерахунку пенсії Михайлу Івановичу перестали виплачувати доплату до пенсії, а це 2 тис. грн. Він знову звернувся до Пенсійного фонду.

«Там мені сказали, що основний розмір моєї пенсії збільшився, тому доплати більше виплачуватись не будуть. Я не згоден з цим, тож вирішив звернутись до системи безоплатної правничої допомоги», — розповідає Михайло Іванович.

Оскільки чоловік ветеран війни — він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Для представництва інтересів клієнта у суді йому призначили адвоката Михайла Кравчука, який співпрацює з системою БПД. 

Адвокат підготував позовну заяву, в якій просив визнати протиправними дії Пенсійного фонду щодо відмови у нарахуванні щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 тис. гривень та зобов’язати фонд виплачувати щомісячну доплату ветерану війни.

Закон передбачає, що встановлюючи з 1 липня 2021 року щомісячну доплату в сумі 2000 гривень тим особам, пенсію яким призначено до 1 березня 2018 року відповідно до Закону № 2262-ХІІ, Уряд в пункті 1 Постанови № 713 передбачив, що така щомісячна доплата повинна враховуватись під час подальших підвищень розмірів пенсій.

Тож суд задовольнив позов чоловіка та зобов’язав Головне управління Пенсійного фонду у Вінницькій області поновити доплату.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №120/14867/23