назад

Володимир Іванович був учасником бойових дій в Афганістані, а нині має статус ветерана війни. 2 роки тому чоловік звернувся до Золочівського бюро правничої допомоги, що на Львівщині. Володимир Іванович розповів — він знає, що як колишній військовослужбовець має право на перерахунок пенсії. 

Оскільки чоловік ветеран війни — він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти інтереси Володимира Івановича доручили завідувачці бюро Ользі Сагаті. Фахівчиня підготувала позовну заяву, яку суд задовольнив: чоловіку повинні були зробити перерахунок.

Окрім пенсії, Володимир Іванович отримував доплату — 2 тисячі гривень, бо мав на це право. Однак, після перерахунку, перестав її отримувати. Чоловік звернувся до Пенсійного фонду, де йому повідомили, що оскільки розмір пенсії збільшився — доплату більше не будуть виплачувати. 

Володимир Іванович не погоджувався з цим, тож вирішив знову звернутись до Золочівського бюро. Юристка підготувала позов, в якому просила визнати протиправними дії Пенсійного фонду щодо відмови у нарахуванні доплати та зобов’язати фонд виплачувати щомісячну доплату ветерану війни.

«Верховний Суд в своїй постанові від 8 листопада 2022 року у справі № 420/2473/22, зазначив, що перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи виникло до 01 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв’язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії. Тому Володимир Іванович, як військовий пенсіонер має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2 тисяч гривень, відповідно до Постанови № 713», — розповідає Ольга Сагата.

Тож суд задовольнив позов чоловіка та зобов’язав Пенсійний фонд поновити доплату.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 380/16524/23