назад

Фахівчиня системи БПД допомогла відстояти право ВПО на спадщину

Буває так, що остаточне вирішення одного питання потребує одразу декількох звернень до суду. Подібний випадок мав місце в практиці начальниці відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Миколаївського місцевого центру з надання БВПД Вікторії Пазурчик.

За допомогою у оформленні спадщини звернулася громадянка з числа ВПО. Враховуючи, що сестра заявниці, яка залишила по собі спадщину, померла на тимчасово окупованій території, оформлення свідоцтва про смерть за законодавством України зайняло досить тривалий час. І сталося так, що заявниця пропустила термін для оформлення спадщини. Окрім цього, ситуацію ускладнювала часткова відсутність документів, які б підтверджували родинні зв’язки клієнтки з двоюрідною сестрою.

Єдиним можливим способом відновлення прав було звернення до суду.  Тож, фахівчинею місцевого центру було підготовлено та подано до суду заяву про встановлення факту родинних відносин клієнтки місцевого центру з  сестрою, до якої додавались фото родичів, будинкові книги та інші необхідні документи. За результатом розгляду справи суд задовольнив заяву та встановив факт родинних відносин між померлою та заявницею.

Проте, на цьому вирішення питання не завершилося, адже другим кроком було звернення до суду вже для визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Загалом, розгляд справи тривав декілька місяців, однак врешті решт суд задовольнив позовні вимоги в повному обсязі, надавши клієнтці місцевого центру додатковий строк для прийняття спадщини у вигляді 3-х місяців із дати набрання судовим рішенням законної сили.