назад

Фахівчиня системи БПД Волині захистила клієнтку від кривдника-племінника

У Оксани Данилівні та її чоловіка, з яким вона прожила багато років, не було дітей. Коли літньому подружжю стало важко справлятися з побутом, жінка запросила пожити до них свого племінника, який опинився у складних життєвих обставинах. У 2017 році хлопець переїхав до своєї тітки та її чоловіка.

Спочатку спільне проживання під одним дахом було безпроблемним. Племінник був чемним, завжди приходив на допомогу. Але у 2019 році все змінилось, його ніби підмінили: роздратування, невиправдана агресія, лайливі слова. Згодом хлопець навіть почав підіймати руку на стареньку.

Налякана та збентежена літня жінка неодноразово викликала поліцію. Після бесіди з поліцейським родич заспокоювався на деякий час, а далі образи та знущання повторювалися все частіше. Кілька разів поліцейські складали протоколи про вчинення племінником Оксани Данилівні адміністративних правопорушень, за що він притягувався до адміністративної відповідальності. Але ситуація ставала все загрозливішою.

Через знайомих Оксана Данилівна дізналася про Володимир-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Коли літня жінка прийшла на консультацію, їй запропонували скористатися вторинною правовою допомогою – допомогти скласти заяву до суду про видачу обмежувального припису стосовно кривдника, адже у неї були усі необхідні факти підтвердження психологічного та фізичного домашнього насильства.

У найкоротші терміни фахівчиня місцевого центру Анастасія Пасальська підготувала заяву про видачу обмежувального припису щодо кривдника та заяву про виклик свідків. На судовому засіданні юристка захищала та відстоювала права та інтереси жінки. Чоловік Оксани Данилівни та сусідка підтвердили факт насильства зі сторони племінника у суді.

Володимир-Волинський міський суд, враховуючи тривалу протиправну поведінку кривдника щодо своєї тітки, відсутність правових підстав для проживання та перебування в будинку за місцем її проживання, ухвалив рішення про видачу обмежувального припису строком на 6 місяців.

Племіннику заборонено  наближатися ближче ніж на 500 метрів до будинку, де проживає його тітка, та підходити до неї на відстань ближче ніж 100 метрів. Чоловіку також заборонено особисто і через третіх осіб розшукувати Оксану Данилівну, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею. Йому також не можна листуватися з нею, телефонувати контактувати через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.

Про видачу обмежувального припису повідомлено Володимир-Волинський районний відділ поліції для взяття чоловіка на профілактичний облік.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 154/4435/21