назад

У жовтні 2017 року до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин М. Чоловік просив допомогти оскаржити в судовому порядку рішення Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області щодо відмови у призначенні йому пенсії зі зменшенням пенсійного віку.

Зі слів клієнта, орган ПФ відмовив йому у призначенні пенсії на пільгових умовах, на яку він має право за ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у зв’язку з роз’їзним характером роботи (водій) та відсутністю документального підтвердження роботи в зоні посиленого радіоекологічного забруднення.

Представництво клієнта у суді, згідно з наказом № 114 від 25 жовтня 2017 року та посвідченої місцевим центром довіреністю здійснювала начальник відділу представництва Ірина Крива.

Фахівчиня місцевого центру звернулась до суду з позовом про визнання протиправною відмову в призначенні гр. М. пенсії за віком на пільгових умовах та зобов’язання призначити чоловіку таку пенсію.

Працівниця місцевого центру представила у суді докази постійної праці клієнта  в зоні посиленого радіоекологічного контролю, якими є відповідне посвідчення, записи в трудовій книжці, довідки про підтвердження зазначеного стажу та покази свідків.

Окрім цього, доказом розташування підприємства на території зони посиленого радіоекологічного контролю є постанова Кабінету Міністрів Української РСР № 106 від 23.07.1991 року, якою, згідно з Додатком №1 затверджено перелік населених пунктів, віднесених до зони посиленого радіоекологічного контролю.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років — категорія 4.

Відтак, постановою Чортківського районного суду Тернопільської області від 30 листопада 2017 року адміністративний позов задоволено. Визнано неправомірною відмову щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах громадянину М. та зобов’язано управління Пенсійного фонду призначити йому відповідну пенсію.