назад

Фахівці системи БПД Дніпропетровщини допомогли встановити факт загибелі захисника

Пані Тамара звернулася до Павлоградського бюро правової допомоги № 2  з питанням встановлення факту смерті свого сина на Донеччині.

Вона повідомила, що з  початком повномасштабного вторгнення її родина була вимушена евакуюватися з Запорізької області. Син пані Тамари, Дмитро, пішов захищати Батьківщину, і згодом районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки їй повідомив, що  він  загинув в бою на Донеччині. Щоб зареєструвати смерть сина, жінка звернулася до районного відділу ДРАЦС, але через відсутність лікарського свідоцтва про смерть  у реєстрації їй відмовили. Тоді по допомогу пані Тамара звернулася до фахівців системи БПД.

Оскільки вона є внутрішньо переміщеною особою, то має право на всі види правничих послуг, зокрема і на представництво своїх інтересів у суді. Уповноважили представляти інтереси клієнтки юристку бюро  Світлану Нечитайло.

Фахівчиня бюро правової допомоги підготувала до суду заяву про встановлення факту смерті особи. У заяві юристка зазначила, що син пані Тамари загинув під час проходження військової служби, беручи безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони. За фактом загибелі військовою частиною, в якій проходив військову службу Дмитро, було складено акт загибелі військового та надано матері витяг з наказу командира військової частини.

Докази, які юристка надала до суду, які достовірно підтвердили факт смерті військового на території, на якій ведуться активні бойові дії.

 «Заява про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім’ї померлого, їхніми представниками або іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов’язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України. Такі  справи розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду, а  отримане рішення суду є підставою для видачі свідоцтва про смерть померлого», — коментує  юристка.

Треба зазначити, що за подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій, судовий збір не сплачується.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №189/1193/22