назад

Фахівці системи БПД Житомирщини допомогли бабусі позбавити сина батьківських прав

Пані Валентина виховувала сина одна, вкладаючи в нього всі сили та душу. Олег був її єдиною дитиною, сенсом життя. І певний час він її тільки радував. Добре навчався, допомагав по господарству, був чуйним та охайним.

Після школи продовжив навчання в професійно-технічному училище. В цей же час зустрів Ірину, дівчину, яка в подальшому переверне все його життя.

Молоді люди деякий час зустрічались, а після закінчення Олегом училища вирішили одружитися. Оселилися у його матусі. За час спільного проживання з молодятами, пані Валентина зробила висновки, що невістка не тільки не збирається працевлаштовуватися, але й не прагне створювати родинний затишок для її сина. При цьому, ще й зловживає алкогольними напоями.

Незабаром стало зрозуміло, що в одній оселі двом господаркам не ужитися. Молодята стали знімати житло. А відносини свекрухи та невістки були зіпсовані настільки, що навіть про народження двох онук вона узнала майже випадково, від знайомих.

Згодом Валентина зрозуміла, що малолітні діти живуть в жахливих умовах, син намагається вирівняти ситуацію, але ж сам наближається до рівня невістки. Від допомоги матері подружжя відмовилось.

Через певний час пані Валентина дізналася, що Ірину позбавили батьківських прав. Але ж на ситуацію в родині це не дуже вплинуло. Олег також не приділяє необхідної уваги донькам.

А у січні 2021 року від Служби у справах дітей стало відомо, що  розпорядженням голови державної адміністрації у Олега відібрано малолітніх дітей без позбавлення його батьківських прав, – з подальшим поміщенням їх до лікарняного закладу, через існуючу загрозу життю.

У березні Валентина звернулася до Брусилівського бюро правової допомоги за допомогою у складанні документів процесуального характеру щодо позбавлення свого сина батьківських прав відносно малолітніх дітей та стягнення аліментів на їх утримання.

Представник бюро Юрій Ободзінський склав позовну заяву до Брусилівського районного суду Житомирської області, а також здійснив представництво інтересів пані Валентини у суді.

21 вересня 2021 року рішення Брусилівського районного суду Житомирської області по справі набрало законної чинності.

“Справи про позбавлення батьківських прав та про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав є найбільш поширеними в категорії судових спорів щодо особистих немайнових прав”, – вважає фахівець Брусилівського бюро правової допомоги Юрі Ободзінський. – “Позбавлення батьківських прав – крайній захід, застосування якого не завжди доцільно, хоча іноді очевидно, що знаходитись дитині поряд з батьками небезпечно для її життя, здоров’я і морального виховання. В таких випадках в якості засобу захисту прав і інтересів дитини суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав. Відібрання дитини у батьків – це теж санкція за невиконання батьківських обов’язків, але більш м’яка, ніж позбавлення батьківських прав”.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням.