назад

Фахівець Бериславського місцевого центру з надання БВПД допомогла клієнту у справі про позбавлення права користування житловим приміщенням

За безоплатною вторинною правовою допомогою до Бериславського місцевого центру з надання БВПД 03.08.2017 звернувся громадянин С.

Бериславський місцевий центр наказом №68-0 від 14.08.2017 року уповноважив працівника відділу представництва Ірину Волошину на надання клієнту С. безоплатної вторинної правової допомоги.

Суть справи полягала в наступному: громадянин С. є співвласником будинку. У вказаному будинку зареєстрована відповідач – неповнолітня К., яка фактично у ньому ніколи не проживала.

Донька громадянина С. уклала шлюб із громадянином А., усиновила його неповнолітню дитину К. Згодом шлюб між донькою гр. С. та гр. А. розірвано, усиновлення скасовано.

Клієнт був вимушений зареєструвати у своєму будинку дитину А., оскільки дівчинка мала іти до школи, а без реєстрації її не могли оформити. Батько дитини не був ніколи зареєстрований та не проживав у зазначеному вище будинку, місцезнаходження його невідоме.

Відповідач К. залишилась зареєстрованою у належному громадянину С. будинку, хоча фактично виїхала з 2015 року за межі м. Берислав.

Реєстрація К. в домоволодінні, яке належить С. на праві власності, обмежує його в праві розпорядження своєю власністю, оскільки відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5, у разі виявлення з поданих відчужувачем документів факту того, що право власності або право користування відчужуваним житловим будинком, квартирою, кімнатою або їх частиною мають малолітні або неповнолітні діти або недієздатні чи обмежено дієздатні особи, нотаріус повинен витребувати у відчужувача дозвіл органу опіки та піклування на вчинення такого правочину у формі витягу з рішення відповідної районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, відповідного виконавчого органу міських, районних у містах, сільських, селищних рад.

Отже, перебування відповідача на реєстраційному обліку у будинку громадянина С. є перешкодою у здійсненні права користування та розпоряджання належним йому майном.

Рішенням Бериславського районного суду Херсонської області від 07.12.2017 по справі № 647/2043/17 позов громадянина С. про позбавлення права користування житловим приміщенням задоволено.

З текстом рішення можна ознайомитись тут.