назад

Фахівець Каховського місцевого центру допоміг захистити права споживача

До Каховського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин М., учасник бойових дій, для надання йому безоплатної вторинної правової допомоги у вирішенні справи про захист права споживача.

Каховський місцевий центр уповноважив фахівця Новокаховського бюро правової допомоги Івана Гладишенка (наказ 01-17/128 від 13 травня 2017 року) представляти інтереси громадянина М. у суді.

Суть справи полягала в тому, що клієнт заплатив гроші за виконання робіт по встановленню сходів у своєму будинку, однак сходи не були повністю виготовлені у передбачений договором строк. Під час першої зустрічі з клієнтом представник дійшов висновку, що умови договору надавачем послуг не виконані належним чином, а тому, з метою встановлення істини по справі, необхідно провести судову експертизу.

Відповідно до ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема:

припинення зобов’язання внаслідок односторонньої відмови від зобов’язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;
зміна умов зобов’язання;
сплата неустойки;
відшкодування збитків та моральної шкоди.
В результаті розгляду позову, суд, керуючись результатами експертизи, встановив що недолік, виявлений під час виготовлення сходин, є істотним у розумінні положень Закону України «Про захист прав споживачів».

Оскільки клієнт вимагав розірвання договору, судом було вирішено його розірвати та стягнути з надавача послуг на користь громадянина М., сплачені за договором в сумі 40 000 грн., неустойку в розмірі 43 200 грн., витрати на проведення судової будівельно-технічної експертизи в сумі 4200 грн., а також на користь держави судовий збір в сумі 1280 гр. Загальна сума відшкодувань на користь клієнта склала 87 400 грн. Рішення суду набрало законної сили.