назад

Фахівець Ковельського місцевого центру допомогла вдові учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС оформити пенсію

Ковельським місцевим центром з надання БВПД прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянці С. та призначено начальника відділу представництва Ковельського місцевого центру з надання БВПД Оксану Воробей для представництва інтересів клієнта в суді (наказ № 173 від 31.07.2018 року).

Громадянка С. розповіла, що її покійний чоловік був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії І, внаслідок чого отримав інвалідність ІI групи. Смерть чоловіка пов’язана з виконанням обов’язку військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Громадянка С. перебуває на обліку в Ковельському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України та отримує пенсію за віком з 2012 року. Однак, має право на призначення різних видів пенсії, в зв’язку з чим звернулася до Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника згідно ст.ст. 29, 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та отримала відмову.

Фахівець центру підготувала та подала до суду адміністративний позов про визнання відмови протиправною та зобов’язання вчинити дії.

Згідно із статтею 37 Закону № 2262 передбачено, що пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Аналізуючи норми чинного законодавства за умови, що громадянка С. не взяла повторний шлюб, вона має право на призначення пенсії по втраті годувальника, що призначається членам сім’ї військовослужбовців, відповідно до статей 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

29 листопада 2018 року Волинський окружний адміністративний суд вирішив: визнати протиправною відмову Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у призначенні громадянці С. пенсії по втраті годувальника відповідно до ст. 29, 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Зобов’язати Ковельське об’єднане управління Пенсійного фонду України призначити громадянці С. пенсію по втраті годувальника відповідно до статей 29, 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з 13 липня 2018 року та проводити її нарахування і виплату.

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail:office.volyn@legalaid.lt.ua

Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63. kovel.volyn@legalaid.lt.ua.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).