назад

Горе-батька позбавили батьківських прав

До Хустського бюро правової допомоги звернулася пані Ольга. Жінка хотіла позбавити батьківських прав чоловіка її покійної племінниці відносно їх неповнолітнього сина.

Заявниця повідомила, що її племінниця Оксана, перебуваючи у шлюбі народила сина Арсенія. Однак, у жовтні 2019 року племінниця померла і заявниця з того часу виховує хлопця сама, батько з ним не проживає, жодної участі у його вихованні не бере, не піклується та не цікавиться його успіхами й здоров’ям. Матеріально не підтримує. На чисельні прохання хоч зрідка спілкуватися з сином не реагує. Тому, пані Ольга змушена вирішити питання про позбавлення батьківських прав і самій далі опікуватися дитиною.

Для представництва інтересів Ольги в суді Хустський місцевий центр з надання БВПД призначив адвоката  Ярослава Васильовича Грицака, який вивчив надані клієнткою матеріали та підготував  заяву про позбавлення батьківських прав до Свалявського районного суду в Закарпатській області.

З врахуванням висновку  виконавчого комітету Свалявської міської ради про доцільність позбавлення батьківських прав  відповідача по справі, на підставі інших письмових доказів та показів свідків суд дійшов висновку, що оскільки відповідач не піклується про фізичний та духовний розвиток дитини, не забезпечує належного догляду, ухиляється від його виховання, тобто свідомо нехтує своїми обов’язками, його позбавили батьківських прав щодо неповнолітнього  Арсена.

Ця справа є у Єдиному державному реєстрі судових рішень: №306/1461/22.