назад

Херсонський адвокат допомогла клієнту в суді захистити свої права при стягненні кредитної заборгованості

До Херсонського місцевого центру звернулась громадянка М. за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги, а саме – здійснення представництва її інтересів у суді як відповідача по цивільній справі за позовом ПАТ «Приватбанк».

Предметом спору було стягнення заборгованості по кредиту, виданого у 2007 році у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку, зі сплатою процентів щомісяця за відсотковою ставкою – 24% на рік.

Сума заборгованості, визначена позивачем, становила понад 1400 доларів США та складалася, зокрема, з тіла кредиту, відсотків за користування кредитними коштами, комісії, пені та штрафів. Сама ж клієнтка була впевнена, що закрила кредит ще у 2007 році та з того періоду карткою не користувалася.

За дорученням від 31.03.2017 №458-Д(Б) Херсонським місцевим центром клієнтці було призначено адвоката Валентину Токаленко.

Дослідивши матеріали справи, адвокат акцентувала увагу суду на тому, що ПАТ «Приватбанк» пропущений визначений ст. 256 Цивільного кодексу України строк позовної давності, оскільки останній платіж було здійснено клієнтом ще у 2009 році – тобто понад вісім років тому – та наполягала на тому, що вимоги банку не можуть бути задоволені.

Рішенням Білозерського районного суду Херсонської області від 14.07.2017 року в задоволені позову відмовлено саме через пропуск позивачем строку позовної давності без поважних причин.