назад

Кіровоградська юристка допомогла неповнолітній дівчинці відновити першу групу інвалідності у досудовому порядку

Громадянка Оксана звернулася до Світловодського бюро правової допомоги в інтересах своєї доньки Аліни за вторинною правовою допомогою щодо оскарження рішення лікарської комісії в судовому порядку. Клієнтка розповіла, що її донька Аліна мала першу групу інвалідності у зв’язку із захворюванням опорно – рухового апарату та користується візком як допоміжним засобом для пересування. Згідно із повторним оглядом районної комісії МСЕК їй призначено другу групу інвалідності з чим вона повністю не погоджується, оскільки здоров’я доньки не покращилося.

Завідувач бюро правової допомоги Алла Мирошник при вивченні документів, які надала пані Оксана запропонувала вирішити питання стосовно оскарження рішення МСЕК про встановлення групи з інвалідності в досудовому порядку та узгодила з клієнтом правову позицію щодо даної справи. Пані Оксані юристка бюро запропонувала скласти скаргу до обласної медичної комісії міста Кропивницький про оскарження висновку МСЕК про присвоєння другої групи з інвалідності. Клієнтка погодилася.

Працівник бюро склав скаргу до обласної лікарської комісії міста Кропивницький щодо оскарження висновку комісії. Обласна комісія в Кропивницькому вирішила позитивно питання клієнтки.

Рішення Олександрійської районної комісії про призначення другої групи інвалідності було скасоване та винесене нове рішення, яким відновлено першу групу з інвалідності доньці Оксани.

«Якщо прийняте нове рішення не влаштовує, його можна оскаржити у Центральній МСЕК МОЗ України. У складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які оскаржують попередні рішення для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця). Після відповідного обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які є рекомендаційними для прийняття рішення медико-соціальними експертними комісіями. Крім того, рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді у законодавчому порядку», – коментує норми закону, на які треба посилатись у подібних ситуаціях юристка Алла Мирошник.