назад

Коли роки трудового стажу доводиться доводити у суді

Пану Івану відмовили у призначенні пенсії через те, що титульна сторінка його трудової книжки була заповнена різними чорнилами, тому пенсійний фонд відмовився брати її до уваги для розрахунку стажу та призначення пенсії.

Другою проблемою пана Івана було те, що Пенсійний фонд не зарахував стаж його роботи на фермерських господарствах за 8 років, бо не було інформації про сплату страхових внесків.

Тож Іван фактично мав стаж 32 роки, а Пенсійний фонд нарахував лише 19.

Чоловік звернувся до системи БПД.

Оскільки Іван має низький дохід, що не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то має право на усі послуги системи БПД, у тому числі на представництво інтересів у суді.

Для допомоги чоловіку призначили юристку Павлоградського місцевого центру з надання БВПД Галину Некоз.

Вона вивчила документи і склала позов до суду. З огляду на те, що Іван вже понад рік не має доходу та не отримує соціальних виплат, разом з позовною заявою юристка склала ще й клопотання про звільнення від сплати судового збору.

«У трудовій книжці Івана є посилання на відповідні накази як на підставу внесення записів, вони завірені підписом повноважної особи та печаткою, не містять виправлень, підчисток, тобто оформлені належним чином. Законодавчо обов’язок ведення трудових книжок лежить на роботодавцеві. Працівник не відповідає за правильність записів у трудовій книжці та не повинен контролювати роботодавця щодо її заповнення», — пояснює юристка.

Крім того, внески на соціальне страхування має сплачувати роботодавець, працівник на це не впливає. Тому відсутність таких внесків не може позбавляти працівника права на пенсію. А факт роботи Івана на фермерських господарствах підтверджується записами у трудовій книжці та архівними довідками.

Суд задовольнив позовні вимоги, а саме: визнав протиправним рішення пенсійного фонду про відмову у призначенні пенсії, а також зобов’язав зарахувати Іванові стаж роботи відповідно до записів в трудовій книжці та повторно розглянути його заяву про призначення пенсії за віком.

Тепер Іван може знову звернутися для оформлення заробленої пенсії.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 160/18024/22