назад

Коли сили права та справедливості беруть верх

viber imageНаприкінці квітня поточного року до Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги змушений був звернутись 78 річний дідусь – мешканець с. Осипенко, Бердянського району.

Історія, яка трапилася з паном Адамом обурила та збентежила не лише співробітників Місцевого центру, а й громадськість, викликавши при цьому не аби який суспільний резонанс в ЗМІ та соціальних мережах.

Пропрацювавши все життя та вийшовши на заслужений відпочинок, пан Адам зрозумів, що прожити на мізерне грошове забезпечення з боку держави у вигляді пенсії, досить складно, тому, маючи невелику ділянку землі, почав займатися городництвом. Залишок вирощеної продукції іноді віз до міста, щоб заробити хоча б якісь гроші на життя.

Нічого не сповіщало біди й сонячного березневого дня, коли пан Адам, реалізувавши на ринку ранню городину, разом із односельцем повертався додому. Вже при виїзді із міста стареньке «Жигулі» дідуся зупинили представники Укртрансбезпеки у Запорізькій області.

Ретельно оглянувши авто й перевіривши документи, інспектор ВДК управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області почав складати протокол про адміністративне порушення за начебто здійснення 78 річним пенсіонером господарської діяльності (перевезення пасажирів) без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, а також без одержання ліцензії на перевезення пасажирів. Одразу ж з’явилися й свідки – молоді хлопці, які вказали на отримання стареньким грошей та пояснення яких, згодом були долучені до матеріалів справи. Збентежений та переляканий пенсіонер від хвилювання навіть не зміг підписати протокол й до кінця зрозуміти що саме він накоїв й за що йому, літній людині, слід сплатити штраф у розмірі майже 16 000 грн.

За рекомендацією односельців та за допомогою дистанційного пункту (який функціонує в Осипенківській громаді вже майже рік) пан Адам зв’язався з фахівцями Бердянського місцевого центру для отримання правової допомоги. Оцінивши ситуацію, фахівцями Місцевого центру було терміново прийнято звернення від пана Адама про надання йому безоплатної вторинної правової допомоги та після підтвердження відповідного статусу суб’єкта права на БВПД, дорученням № 105 від 25.04.2019 року, призначено адвоката Амельченко Дем’яна.

Вже в судовому засіданні, адвокатом було доведено про відсутність належних доказів, щодо здійснення пенсіонером підприємницької діяльності та спростовано покази свідків. Фахово побудована стратегія Дем’яна  переконала українську Феміду у відсутності в діях пенсіонера складу адміністративного правопорушення, а всі звинувачення на його адресу безпідставними та такими, що гуртувалися виключно на припущеннях. Постанова Бердянського міськрайонного суду поставила остаточну крапку в цій історії, закривши провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно пана Адама (справа №:310/2239/19).

Особлива зухвалість та винятковий цинізм з боку посадових осіб державного органу по відношенню до літнього чоловіка й досі не вкладаються в розуміння людяності й порядності. В той же час, система безоплатної правової допомоги вкотре довела, що сили права та справедливості завжди перемагають та беруть верх.

До уваги! За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся у Запорізькій та Донецькій областях, де працюють 5 місцевих центрів та 34 бюро безоплатної правової допомоги:

Запорізька область:

1.Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

адреса: 71112, м.Бердянськ, вул.Свободи 115/8, поверх 1тел. (095) 020-99-18, (06153)4-89-43,(06153)4-89-42,  скайп:   berdyansk_center , E-mail: berdyansk.zaporizhya@legalaid.gov.ua“> berdyansk.zaporizhya@legalaid.gov.ua  ( + 5 бюро правової допомоги: Більмацьке, Гуляйпільське, Пологівське, Приморське, Чернігівське) ;

2.Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

адреса: 69002, м.Запоріжжя, пр.Соборний 77, поверх 2, тел. (061) 764-60-77, (066) 311-92-81,  скайп: pravovadopomogaZP , E-mail: zaporizhya1.zaporizhya@legalaid.gov.ua“> zaporizhya1.zaporizhya@legalaid.gov.ua  ( +4 бюро правової допомоги: Запоріжжя, Вільнянськ, Новомиколаївка, Оріхів);

3.Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

адреса : 72319, м.Мелітополь, вул.Вакуленчука 99, тел. (096)523-98-55,(0619)44-88-10, (0619)42-18-08,   скайп: melitopol.prav.center, E-mail: melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua“> melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua  (+ 8 бюро правової допомоги:Василівське, Якимівське,   Енергодарське, Михайлівське, Кам’янсько-Дніпровське, Веселівське, Токмацьке, Приазовське);

Донецька область:

4.Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

адреса: м.Краматорськ, вул.Академічна, буд.20, тел. 099-266-91-62, E-mail:   kramatorsk.donetsk@legalaid.dn.ua“> kramatorsk.donetsk@legalaid.dn.ua   (+ 9 бюро правової допомоги: Торецьке, Костянтинівське, Дружківське, Добропільське, Слов’янське, Бахмутське, Авдіївське, Лиманське, Олександрівське);

5.Маріупольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

адреса: 87500, м.Маріуполь, вул.Харлампієвська, буд.15, тел.(0629) 474-695,  067-417-22-49,  E-mail:  mariupol.donetsk@legalaid.dn.ua” > mariupol.donetsk@legalaid.dn.ua   (+ 8 бюро правової допомоги: Нікольське, Мангушське, Волноваське, Вугледарське, Покровське, Курахівське, Селидівське, Великоновосілківське)

Адреси та телефони центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) та бюро правової допомоги можна дізнатися зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).