назад

До Савранського бюро правової допомоги звернувся Микола. Він у Дії дізнався, що відносно нього відкрито виконавче провадження та накладено арешт на майно та банківські рахунки. 

Фахівці бюро з’ясували, що виконавче провадження було відкрито на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса, відповідно до якого з Миколи мали стягнути заборгованість за кредитним договором.

«Це стало для мене несподіванкою, адже ніяких кредитів чи позик я не брав. Та і жодних листів про необхідність сплати боргу я не отримував», — згадує Микола.

Юристи запропонували чоловікові звернутися до суду з позовною заявою про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Оскільки середньомісячний дохід Миколи не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу — підготовку позовної заяви та представництво інтересів в суді. Допомагала Миколі завідувачка бюро Олена Шавловська.

У позовній заяві до суду юристка зауважила, що виконавчий напис не відповідає вимогам законодавства, оскільки на адресу позивача листів з вимогами щодо погашення прострочених кредитних заборгованостей чи узгоджень сум заборгованості за будь-якими позиками не надходило. А самого приватного нотаріуса, який виніс даний виконавчий напис, було позбавлено ліцензії за неодноразове порушення законодавства про нотаріат. 

Крім цього, юристка підготувала клопотання  до суду, в якому просила витребувати у Житомирського державного нотаріального архіву виконавчий напис із документами, на підставі яких він був вчинений. Завдяки цьому було з’ясовано, що кредитний договір, наданий нотаріусу, не був посвідчений нотаріально, що також є порушенням умов для вчинення виконавчого напису.

Суд заяву задовольнив та визнав виконавчий напис нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Тепер Микола може вимагати закриття виконавчого провадження та зняття арешту зі свого майна та банківських рахунків. Для цього юристка допомогла чоловіку направити рішення суду до виконавця.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №512/247/23