назад

Кривдник звинуватив колишню дружину в домашньому насильстві — довели безпідставність звинувачень

Колишній чоловік звинуватив Галину в домашньому насильстві. Коли правоохоронці прибули на його виклик, він розповів, що жінка зачинилася в будинку й не пускає його до хати. Поліцейські склали протокол про вчинене Галиною адміністративне правопорушення й передали його до суду.

Та насправді це Галина вже не один раз зазнавала домашнього насильства від колишнього чоловіка. Щодо нього навіть видавали обмежувальний припис, строк дії якого нещодавно завершився, але жінка не знала, що дію припису можна продовжити.

«Того дня він був пʼяний, біг за мною з вилами й погрожував фізичною розправою. Щоб захистити себе, я й зачинилася в будинку», — розповіла клієнтка юристам Звягельського бюро правової допомоги.

Галина — пенсіонерка, має низький дохід, тож держава гарантує їй право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Щоб оскаржити протокол про притягнення жінки до адміністративної відповідальності за домашнє насильство, їй призначили адвоката Бориса Купця, який співпрацює з системою БПД.

У суді адвокат заявив клопотання про закриття провадження, оскільки  обставини, зафіксовані в протоколі, вчинені у стані крайньої необхідності. Крім того, вказав, що колишнього чоловіка Галини неодноразово притягували до адміністративної відповідальності, про що свідчать постанови суду.

Розглянувши справу, суд закрив провадження у зв’язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 285/4088/23.