назад

Матері загиблого захисника допомогли позбавити невістку батьківських прав та встановити опіку над онукою

Ярослав — військовослужбовець, з перших днів повномасштабного вторгнення приєднався до лав ЗСУ. Чоловік та його дружина Ольга у шлюбі разом виховували доньку Іринку. Дівчинка має хист до малювання, тому навчається в спеціалізованій мистецькій школі-інтернат й буває вдома лише на вихідних. Після того як Ярослав пішов добровольцем, Ольга перестала бувати вдома, дзвонити йому та доньці та не забирала дівчинку на вихідні. 

Сім’я двічі перебувала під соціальним супроводом у зв`язку з тим, що опинилася у складних життєвих обставинах. Ольга стала зловживати алкоголем вести асоціальний спосіб життя, ухилялася від виконання своїх обов’язків із виховання дитини: не готувала їжу та не забезпечувала одягом, не дбала про здоров`я.Через залежну поведінку мами Іринка часто не могла потрапити у житло й перебувала на вулиці. Ольга  Через це доглядати доньку Ярославові допомагала його матір, пані Марія. 

Чоловік не став терпіти такого ставлення до себе та доньки й хотів позбавити дружину батьківських прав. З цим питанням він звернувся до Дрогобицького бюро правничої допомоги для консультації. Головний юрист бюро Марія Антонів окрім консультації щодо позбавлення батьківських прав, надала роз’яснення про можливість отримати звільнення з військової служби так, як військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років мають на це право.

Для того, щоб позбавити Ольгу батьківських прав, потрібно було розлучитись. Тож Ярослав подав на розлучення та отримав рішення суду. Окрім того чоловік звернувся до органу опіки та піклування виконавчого комітету міської ради з проханням позбавити Ольгу батьківських прав, однак довести справу до кінця не судилось. 

Згодом, до бюро правничої допомоги прийшла пані Марія. Жінка розповіла, що її син трагічно загинув, виконуючи бойове завдання в Донецькій області. Мати хотіла продовжити справу сина й позбавити невістку батьківських прав.          

Оскільки жінка є особою з інвалідністю, а її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу — допомогу із зверненням до суду. Доручили цю справу адвокату Роману Гринді, який співпрацює з системою БПД. 

Адвокат підготував позов, в якому просив позбавити Ольгу батьківських прав, а пані Марію призначити піклувальником дівчинки. Суд розглянув справу та задовольнив позов.

 Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 442/7776/23