назад

Матір, яка покинула дітей, позбавили батьківських прав

До Радомишльського бюро правової допомоги звернувся Дмитро. Він розповів, що мати його дітей, з якою він жив у незареєстрованому шлюбі, покинула дітей на нього, не піклується про них і не цікавиться їхнім життям. Чоловік вирішив звертатися до суду, щоб позбавити жінку батьківських прав.

«Марина й раніше ніде не працювала, пиячила, не дбала про дітей, надовго залишала їх без нагляду та їжі, а зрештою взагалі покинула і тепер живе окремо», — розповів Дмитро.

Оскільки чоловік належить до категорії людей з інвалідністю та має низький дохід, держава гарантує йому безоплатні послуги юриста чи адвоката для представництва інтересів у суді. Допомагати Дмитрові взялася юристка бюро Оксана Дзюбенко.

За словами правчині, позбавлення батьківських прав — це крайній захід, який вживають до батьків, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків щодо дітей. Звертатися до суду з позовом про позбавлення батьківських прав може, зокрема, один із батьків.

Фахівчиня бюро зібрала докази, які засвідчили, що Марина не займається вихованням дітей, не піклується про їхній фізичний та духовний розвиток, не забезпечує їм медичний догляд та лікування, що вже призвело до негативних наслідків.

Зокрема, юристка надала суду письмовий висновок виконавчого комітету місцевої ради, у якому зазначалося, що діти перебувають на обліку служби у справах дітей з 2019 року. З того часу мати навіть не намагалася поліпшити ситуацію, не реагувала на попередження органу опіки та піклування, а тому представники служби у справах дітей вважають за доцільне позбавити жінку батьківських прав.

Суд задовольнив вимоги.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:289/764/22.