назад

Матір загиблого ветерана війни хотіли змусити віддавати борги сина

Син пані Марії є ветераном війни. У 2021 році він помер. За життя чоловік не встиг нажити власного майна. Відтак пані Марія, не зверталась по відкриття спадщини і нічого не успадковувала. Однак, як виявилось згодом, чоловік мав кредитну картку, на якій на момент смерті, накопичилось понад 12 тисяч гривень боргу.

Дізнавшись про смерть боржника, банк звернувся до нотаріальної контори з претензією щодо відкриття спадкової справи. Позаяк син пані Марії проживав з нею, то банк подав до суду саме на матір, аби та повернула борг покійного сина.

По допомогу жінка звернулась до Володимирського бюро правничої допомоги.

Оскільки пані Марія є членом сім’ї загиблого та має посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни — вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу (звернення до суду). Представляти її інтереси у суді доручили адвокатці, яка співпрацює з системою БПД  Кристині Савюк.

«Родичі померлої особи, успадковують не лише її майнові права але й обов’язки. Тобто, якщо у покійного були борги, його спадкоємці, коли вступають у спадщину, мають погасити заборгованість спадкодавця, якщо така заборгованість не перевищує вартості успадкованого майна. У випадку ж моєї клієнтки, вона не оформлювала права на спадщину, а відповідно і не має обов’язку сплачувати банку заборгованість свого покійного сина», – зазначила адвокатка.

Адвокатка подала до суду  відзив на позовну заяву про стягнення боргу кредитором спадкодавця. У відзиві вона наголосила, що згідно копії спадкової справи після смерті чоловіка, спадкоємці не зверталися із заявою про прийняття спадщини, свідоцтва про право на спадщину не видавались. Тобто майно покійного ніхто не успадкував.

Взявши, до уваги матеріали справи, та враховуючи те, що банк не надав належних та допустимих доказів  визначення меж відповідальності спадкоємця за борг спадкодавця суд відмовив  у позовних вимогах банку до пані Марії.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень –  № 154/2223/22.