назад

На Черкащині клієнтці допомогли встановити факт проживання однією сім’єю з чоловіком-військовополоненим

У червні 2022 року до Уманського бюро правової допомоги звернулася  пані Лариса з проханням допомогти її встановити факт проживання однією сім’єю чоловіка та дружини.

Клієнтка розповіла, що з травня 2008 року проживала разом з паном Дмитром, як чоловік та дружина, без реєстрації шлюбу. Разом вони вели спільне господарство, мали взаємні права та обов’язки подружжя, проводили разом відпочинок, мали спільний бюджет, та планували спільне майбутнє, завжди разом відвідували та приймали гостей.

26 лютою 2022 року пан Дмитро отримав військову повістку та був направлений для проходження військової служби у зв’язку із оголошенням в країні воєнного стану пов’язаного із нападом російської федерації.

У березні 2022 року під час виконання військових обов’язків щодо захисту Батьківщини, на території Донецької області чоловіка пані Лариси було взято у ворожий полон. До цього часу чоловік є військовополоненим.

«Встановити факт проживання однією сім’єю з Дмитром, для мене дуже важливо, адже це необхідно в перш за все для вирішення питань, які пов’язані, зі звільненням мого чоловіка з полону, а також для можливості реалізації інших прав, зокрема права на відповідне грошове забезпечення», – поділилася пані Лариса.

В Уманському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийняли рішення призначити адвоката Тамару Кушнеренко, яка співпрацює з системою БПД, для захисту прав пані Лариси у суді.

Адвокат зібрала необхідні докази та підготувала та передала клієнтці заяву про встановлення факту проживання однією сім’єю без реєстації шлюбу, яку жінка подала до Уманського міськрайонного суду.

«Відповідно до частини другої статті 3 Сімейного кодексу України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Отже, ознаками фактичної сім’ї, що складає фактичний шлюб між чоловіком та жінкою є:спільне проживання чоловіка і жінки; спільний побут; взаємні права і обов’язки», – розповіла Тамара Кушнеренко.

Те, що в дійсності пані Лариса та пан Дмитро проживали однією сім’єю без реєстрації шлюбу підтверджується, зокрема, такими зібраними адвокатом доказами:

  • довідкою виконавчого комітету Уманської міської ради, від липня 2022 року, де зазначено, що з 2011 року пані Лариса та пан Дмитро проживали разом та вели спільне господарство, були пов’язані спільним побутом;
  • довідкою OK «КВК» від червня 2022 року, де також зазначено, що пані Лариса та пан Дмитро з травня 2008 року проживали разом;
  • спільними фотокартками;
  • витягом з ЄРДР від травня 2022 року, яким підтверджується, що пані Лариса зверталася до СВ УСБУ в Черкаській області із заявою про вчинення злочину відносно її співмешканця пана Дмитра;
  • випискою АТ КБ «Приватбанк», яка підтверджує, що заробітна плата військовослужбовця пана Дмитра нараховувалася на рахунок пані Лариси.

Розглянувши матеріали справи суд задовольнив заяву про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу.

Отож, завдяки якісним професійним діям та правильній правовій позиції адвоката, що співпрацює із системою БПД Черкащини було встановлено факт спільного проживання пані Лариси з паном Дмитром, що в майбутньому буде сприяти в реалізації належних прав пані Лариси, як жінки пана Дмитра.

Справа № 705/2484/22