назад

На Черкащині військовослужбовцю допомогли відстояти право на гідне пенсійне забезпечення

До Черкаського бюро правової допомоги звернувся пан Микола. Клієнт розповів, що він є ветераном війни. Під час виконання своїх військових обов’язків отримав травму, внаслідок якої було встановлено інвалідність, у зв’язку з чим  він отримує пенсію визначену Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У 2018 році, у зв’язку зі збільшенням розміру грошового забезпечення, було здійснено перерахунок його пенсії. Проте, формою довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії були передбачені тільки такі види грошового забезпечення: розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним званням) та відсоткова надбавка за вислугу років, при цьому додаткові види грошового забезпечення (надбавки за особливості проходження військової служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавки за кваліфікацію та премії) враховані не були. Тож, пан Микола отримує пенсію по інвалідності з суми грошового забезпечення без урахування додаткових видів грошового забезпечення, що значно зменшує розмір виплати.

Черкаським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки у 2022 році було виготовлено та видано пану Миколі оновлену довідку про розмір грошового забезпечення з включенням додаткових видів грошового забезпечення, у зв’язку з чим, чоловік звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з проханням провести перерахунок пенсії з урахуванням наданої довідки.

Проте, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, пану Миколі було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії. Тож, для відновлення свого порушеного права, пан Микола вирішив звернутись до бюро правової допомоги.

Оскільки, пан Микола має право на безоплатну вторинну правову допомогу, як ветеран війни, за його зверненням, Черкаський місцевий центр з надання БВПД призначив адвоката, що співпрацює з системою БПД Юлію Свистун для надання кваліфікованої юридичної допомоги.

Ознайомившись з матеріалами справи та узгодивши правову позицію з клієнтом, адвокат прийняла рішення про необхідність звернення до суду та  підготувала адміністративний позов про визнання протиправною відмови у перерахунку пенсії, скасування рішення та зобов’язання вчинити певні дії.

У заяві адвокат просила суд визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області про відмову у перерахунку пенсії пану Миколі та зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії клієнту на підставі довідки Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, виданої у 2022 році.

Врахувавши аргументи зазначені у позовній заяві та всебічно дослідивши матеріали справи та докази, суд виніс рішення про задоволення позовних вимог.

Відтак завдяки якісним професійним діям та правильній правовій позиції адвоката, що співпрацює із системою БПД, пану Миколі буде здійснено перерахунок пенсії по інвалідності на підставі винесеного судом рішення, що призведе до значного підвищення її розміру та покращення рівня життя ветерана війни.

Справа № 580/4480/22