назад

На Харківщині адвокат, який співпрацює із системою БПД, допоміг клієнту скасувати виконавчий напис нотаріуса про примусове стягнення грошових коштів

Пан Віталій із застосунку «ДІЯ» дізнався про відкриття відносно нього виконавчого провадження та винесення відповідної постанови. Зі змісту постанови він зрозумів, що за заявою фінансової установи приватний нотаріус видав виконавчий напис, за яким вчинено стягнення на користь установи заборгованості за договором позики. Як зауважив пан Віталій, жодних листів повідомлень ані від приватного нотаріуса, ані від будь-якої фінансової установи не надходило.

Аби оскаржити виконавчий напис нотаріуса про стягнення заборгованості Віталій звернувся до Чугуївського бюро правової допомоги. Оскільки чоловік учасник бойових дій, він має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Чугуївський місцевий центр з надання БВПД доручив цю справу адвокату, який співпрацює з системою БПД, Мамаю Артуру Сергійовичу.

Виконавчий напис нотаріуса є таким, що не підлягає виконанню, оскільки сума заборгованості за кредитом не визнана клієнтом як безумовна, що є обов’язковою умовою для вчинення виконавчого напису нотаріусом. Для вчинення виконавчого напису установа не надала виписки з банківського рахунку клієнта із зазначенням суми заборгованості, строків її погашення, відміткою про непогашення заборгованості, а наданий для вчинення виконавчого напису договір не був посвідчений нотаріально, – коментує Артур Мамай.

Приватний нотаріус при вчиненні виконавчого напису не пересвідчився у безспірності вимог і вчинив виконавчий напис з порушенням приписів Закону України «Про нотаріат» та «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», що є підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Суд задовольнив позовну заяву чоловіка.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 631/1047/22