назад

На Кіровоградщині відстояли право військовослужбовця на отримання грошової допомоги при звільненні

До Новоархангельського бюро правової допомоги звернувся колишній військовослужбовець, який залишився без одноразової грошової допомоги при звільненні із військової служби. Військовослужбовець розповів, що при звільненні з військової служби з ним не був проведений повний розрахунок, а саме –  йому не була виплачена одноразова грошова  допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний  рік служби за наявності вислуги 10 років і більше.

З’ясувалось, що пан Василь проходив військову службу в Збройних Силах України та у серпні 2021 року був звільнений у відставку за віком. На момент звільнення зі служби, його календарна вислуга становила 8 років 8 місяців та 23 дні, а пільгова – 1 рік 4 місяці 20 днів. Отже, загальний стаж – 10 років 1 місяць 13 днів, але при звільненні клієнту не було виплачено грошову допомогу. Кіровоградський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки мотивував свою відмову у виплаті одноразової грошової допомоги військовослужбовцю тим, що для отримання даних коштів потрібно мати вислугу 10 років в календарному обчисленні.

Захист прав клієнта здійснював адвокат Роман Холоденко, який співпрацює з Голованівським  місцевим центром з надання БВПД.

Вивчивши матеріали справи, адвокат склав адміністративний позов щодо визнання протиправною бездіяльність Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо ненарахування та невиплати клієнту одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби.

«Із системного аналізу правових норм вбачається, що поняття «календарна вислуга років» застосовується не для позначення необхідної для призначення допомоги вислуги років, а для визначення розміру грошової допомоги -50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби. Водночас, умовою набуття права на призначення  та виплату одноразової грошової допомоги є наявність «вислуги 10 років і більше». Таким чином, в ч.2 ст.15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відсутня пряма вказівка на те, що право на призначення та виплату одноразової грошової допомоги виникає за наявності 10 і більше календарних років вислуги» – зазначив адвокат  Роман Холоденко.

 

Кіровоградський окружний адміністративний суд погодився з доводами позивача та задовольнив позовну заяву військовослужбовця в повному обсязі.

Справа № 340/7974/21

Довідково. Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України «Про соціальний  і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової служби, які звільняються зі служби за станом здоров’я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 років і більше.