назад

На Шепетівщині чоловік-переселенець зміг усиновити дітей дружини

Суд дозволив переселенцю з Херсонщини усиновити двох дітей своєї дружини. Раніше дітьми опікувалася лише мати. У Книзі реєстрації народжень вони були записані за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька записали за її вказівкою.

Після початку повномасштабного вторгнення Сергій та Тетяна переїхали на Шепетівщину з тимчасово окупованих територій Херсонської області. Шлюб пара уклала вже на Хмельниччині. Обоє стали на облік як внутрішньо переміщені особи та отримують відповідну допомогу від держави.

До знайомства з Сергієм Тетяна уже мала двох дітей, яких після одруження подружжя почало виховувати разом. Згодом чоловік вирішив їх усиновити. По допомогу звернувся до Шепетівського бюро правової допомоги.

У бюро Сергієві пояснили, що всиновити дітей він зможе лише за рішенням суду. А оскільки чоловік має право на вторинну правову допомогу як ВПО, то в місцевому центрі одразу призначили йому адвоката – Олександра Андрієвського.

Щоб обґрунтувати позовні вимоги, адвокат вказав на статтю 207 Сімейного кодексу України, відповідно до якої усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що, як правило, здійснюється на підставі рішення суду. Усиновлення дитини відбувається в її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

У позовній заяві Олександр Андрієвський також зауважив, що в Книзі реєстрації народжень відомості про батька дітей були зазначені на підставі статті 135 Сімейного кодексу України — тобто діти були записані за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька записали за її вказівкою.

На підтвердження того факту, що усиновлення відповідатиме інтересам дітей, адвокат додав до заяви низку доказів: акт обстеження умов проживання заявника, висновок про стан його здоров’я, нотаріально засвідчену згоду матері дітей на усиновлення та службову характеристику заявника, висновок органу опіки та піклування Шепетівської районної державної адміністрації Хмельницької області про доцільність усиновлення.

Суд встановив, що стосунки в сім`ї доброзичливі, умови проживання задовільні, Сергій піклується про дітей, забезпечуючи їх усім необхідним для повноцінного розвитку. До того ж подружжя не раз обговорювало з дітьми можливість усиновлення, при цьому діти не заперечували, адже ставляться до Сергія як до батька.

Відтак суд повністю задовольнив позовні вимоги.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 682/790/23