назад
11.02.19

На Волині захистили права постраждалої від домашнього насильства завдяки юристу системи БПД

Центром було прийняте рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, видано наказ № 28/4 від 23 січня 2019 року та призначено заступника начальника відділу представництва Лященка Сергія для надання БВПД.

У своїй заяві представник заявника Сергій Лященко посилається на те, що його клієнтка перебувала в зареєстрованому шлюбі з заінтересованою особою громадянином О., від якого мали малолітню дитину, яка є інвалідом.
Шлюб між ними розірвано в травні 2017 року.

У своїй заяві представник заявника Сергій Лященко вказує, що після розірвання шлюбу громадянин О. та його клієнтка разом із дітьми, проживали за окремою адресою.

Протягом останніх трьох років громадянка Ч. та її діти страждали від психологічного та фізичного домашнього насильства з боку громадянина О., випадки якого відбувались безпосередньо за місцем її з дітьми проживання.

Також представник заявниці С. Лященко у заяві вказував, що її колишній чоловік приходить до дитячого садочку, забирає дитину та змушує спілкуватися з ним, як з батьком. Крім того, зазначав, що кривдник постійно переслідував її, чим здійснював щодо неї психологічне насильство.

Посилаючись на існування вірогідності продовження вчинення кривдником домашнього насильства, С. Лященко просив суд видати обмежувальний припис стосовно громадянина О. на строк шість місяців із відповідними заходами тимчасового обмеження його прав, а саме: заборонити наближатися ближче ніж на 500 (п’ятсот) метрів до місця проживання (перебування); заборонити наближатися ближче ніж на 100 (сто) метрів до заявниці; обмежити спілкування з постраждалою дитиною, за місцем її перебування, та навчання у дошкільному навчальному закладі; заборонити особисто або через третіх осіб розшукувати заявницю, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; заборонити вести листування, телефонні переговори, або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

У судовому засіданні клієнтка та її представник заяву підтримали, наполягали на її задоволенні з викладених підстав.

Рішенням Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 28 січня 2019 року заяву задоволено. Видано обмежувальний припис стосовно громадянина О.

Встановлено строк дії обмежувального припису – 6 (шість) місяців, який рахувати з дня ухвалення рішення суду.

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail:office.volyn@legalaid.lt.ua

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел. (0332) 770717, e-mail: lutsk1.volyn@legalaid.lt.ua

Володимир-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька,19.Тел.(03342)3-80-11, e-mail: volodymyr-volynskyy.volyn@legalaid.lt.ua

Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63. kovel.volyn@legalaid.lt.ua.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).