назад

У 2015 році до Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась жінка з питанням визнання її опікуном над недієздатною донькою – вихованкою дитячого будинку-інтернат. Після надання всіх необхідних документів та підтвердження належності даної особи до однієї з категорій, які можуть отримати безоплатну вторинну правову допомоги, заявниці було надано адвоката для представництва її інтересів в суді та складання відповідних процесуальних документів.

Дана справа розглядалася у відкритому судовому засіданні. Заяву про призначення опікуна було складено виважено, вона відповідала всім вимогам чинного законодавства та була задоволена в повному обсязі.

Також зусиллями адвоката місцевого центру було доведено, що мати має повну цивільну дієздатність, гарний стан здоров’я та може забезпечити необхідні побутові умови для нормального проживання, розвитку та за необхідності лікування дитини. Жодних перешкод для призначення жінки опікуном своєї доньки судом не встановлено.

Законне право заявниці бути опікуном своєї недієздатної доньки було захищено в судовому порядку.