назад

Наполегливість адвоката і обґрунтованість вимог приводять до успіху

Пан Олег у зв’язку з важкими життєвими обставинами, став на протиправний шлях та разом з групою осіб займався незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням наркотичних засобів з метою збуту. Однак був затриманий працівниками правоохоронних органів.

Регіональним центром з надання БВПД в Одеській області на стадії судового слідства для захисту пана Олега був призначений адвокат, який співпрацює з системою БПД Петро Гребенюк.

У справі пана Олега фігурувало ще п’ять обвинувачених, з яких на час вступу захисника у справу чотири знаходились під домашнім арештом в нічний час, а п’ятому обвинуваченому суд за клопотанням його адвоката також змінив запобіжний захід на домашній арешт в нічний час.

Отже, адвокат Петро Гребенюк заявив усне клопотання про зміну запобіжного заходу і для пана Олега. Але суд відмовив в задоволенні клопотання адвоката про зміну запобіжного заходу на домашній арешт. Апеляційна скарга також була залишена без задоволення.

01 червня 2022 року прокурор звернувся до суду з клопотанням про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою пану Олегу, на що адвокат аргументовано заперечив проти задоволення такого клопотання. Проте суд знову задовольнив клопотання прокурора та проявив упереджене ставлення саме до пана Олега.

Була явна незаконність і несправедливість в такій ситуації. Тому я знову подав апеляційну скаргу, вказавши на те, що відсутні ризики, передбачені п.п.1, 2. 3, 4. 5 ч.1 ст.177 КПК України, адже мій клієнт не переховувався від органів досудового слідства, сам на першу вимогу прибував до слідчого для взяття під варту. Пан Олег не збирається ні на кого зі свідків впливати, нищити або ховати речі, які мають істотне значення ля встановлення обставин або якимось іншим шляхом перешкоджати кримінальному провадженню», – підкреслив адвокат.

Петро Гребенюк надав Одеському апеляційному суду на підтвердження своїх доводів позитивну характеристику за місцем мешкання клієнта. Пан Олег раніше не був судимий, має тяжко хвору матір, яка потребує сторонньої допомоги, а також двох неповнолітніх доньок і дорослого сина, що раніше служив в АТО, а зараз захищає Україну від російської навали на фронті.

Завдяки наполегливості адвоката і обґрунтованості законних вимог Одеський апеляційний суд скасував ухвалу Київського районного суду м. Одеси, якою було продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і постановив нову ухвалу, якою застосував до пана Олега запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час.

Справа №947/7482/22