назад

Вікторія родом з Херсонщини. Там знаходяться земельні ділянки, які  заповів їй брат.

«Через бойові дії ми з братом були вимушені поїхати до більш безпечного місця. Тоді він мені і повідомив про існування заповіту. Після смерті брата, зважаючи на ситуацію в регіоні, я одразу не могла звернутися до нотаріуса по оформлення спадщини. Крім цього, в той час я хворіла та і думала, що фактично прийняла спадщину, адже є заповіт, а інших спадкоємців в брата немає», – згадує Вікторія.

Але коли жінка звернулася до нотаріуса для оформлення спадщини, то отримала відмову через пропуск шестимісячного строку на прийняття спадщини.

За рекомендацією знайомих Вікторія звернулась по допомогу до системи БПД — Нововоронцовського бюро правничої допомоги. Юристи пояснили, що єдиним способом розв’язання питання є звернення до суду із заявою про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

Оскільки Вікторія є внутрішньо переміщеною особою, вона має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. 

Юристка бюро Світлана Гаврикова підготувала заяву до суду, в якій просила встановити додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки причина, через яку Вікторія запізнилася з подачею заяви була поважною – складна воєнна обстановка в місці проживання жінки.

Суд заяву задовольнив та встановив додатковий строк, що дасть можливість Вікторії подати заяву на прийняття спадщину до нотаріуса протягом наступних трьох місяців.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 954/576/23