назад

Не ближче 200 метрів: суд заборонив кривднику наближатися до постраждалої від домашнього насильства

В той час поки в країні відбуваються бойові дії, в сім’ях деяких українців триває своя війна, назва її – домашнє насильство. Проблема насильства в сім’ї залишається актуальною, відтак постраждалі продовжують потребувати допомоги та підтримки. На захисті їхніх прав юристи системи БПД, які допомагають у складанні процесуальних документах та представляють інтереси клієнтів в суді. Одна з таких справ мала місце у практиці юристки Миколаївського бюро правової допомоги №2 Тетяни Брюханової.

Наприкінці вересня до бюро звернулась жінка, яка вже тривалий час потерпала від агресії зі сторони власного сина. Проживаючи у квартирі своєї матері кривдник жодним чином не брав участі у сплаті рахунків, але й перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння виганяв мати з власного житла та вимагав в неї її пенсію.

«Розтрощене майно, винесені та продані коштовні речі, постійні образи, погрози фізичної розправою та побиття – все це стало регулярною справою, звісно ж я не могла це терпіти і була змушена звертатися за захистом до поліції», – розповідає клієнтка.

Працівники поліції неодноразово проводили профілактичні бесіди з кривдником, відносно останнього складались протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності. Також, правоохоронними органами було застосовано до кривдника терміновий заборонний припис. Однак це не допомогло, син продовжував домашнє насильство відносно матері, відтак жінка не могла відчувати себе у безпеці. Враховуючи це працівники поліції спрямували постраждалу до бюро правової допомоги для складання заяви до суду про видачу обмежувального припису відносно кривдника.

Юристка вивчила всі обставини справи, зібрала необхідні документи та підготувала та подала до суду заяву про видачу обмежувального припису відносно сина – кривдника. За результатом розгляду справи суд став на сторону постраждалої, задовільнив заяву та видав обмежувальний припис стосовно кривдника строком на шість місяців. Обмежувальним приписом визначено, що кривднику заборонено наближатися до постраждалої на відстань ближче ніж 200 метрів, перебувати за місцем проживання та роботи останньої, а також у будь-який спосіб контактувати з нею.

Справа № 487/2703/22