назад

Не маючи посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС, жінка все ж отримала «чорнобильську» доплату до пенсії

Світлана є особою з інвалідністю III групи довічно, ніде не працює, отримує пенсію по інвалідності та проживає на території радіоактивного забруднення. Свого часу, вона мала посвідчення потерпілої від Чорнобильської катастрофи дитячого зразка, строк дії якого закінчився по досягненню повноліття.

Позаяк, право на отримання підвищення до пенсії в розмірі двох мінімальних заробітних плат гарантується непрацюючим пенсіонерам, які  проживають на територіях радіоактивного забруднення — Світлана вирішила звернутись до фахівців системи БПД, аби їй допомогти отримати  цю доплату.

Взялась за справу юристка Рокитнівського бюро правової допомоги Сарненського місцевого центру з надання БВПД Руслана Стрілець.

«Я подала адміністративний позов до суду, де просила зобов’язати Пенсійний фонд здійснити перерахунок пенсії Світлані. Проте, суд відмовив  у задоволенні позову, посилаючись на те, що Світлана не має посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. З таким рішенням я не погодилась і подала апеляційну скаргу, яку було повністю задоволено. Таким чином нам вдалося допомогти Світлані збільшити розмір пенсії на 13 400 грн. щомісячно», — розповіла фахівчиня.

Апеляційний суд задовольнив скаргу Руслани Стрілець дійшовши висновку, що положення статті 39 ЗУ “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” не ставлять у залежність право особи на підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, з наявністю/відсутністю в неї посвідчення, що підтверджує віднесення до осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 460/46180/22