назад

До Савранського бюро правничої допомоги, що на Одещині, звернувся Степан, який потребував допомоги у розв’язанні питання щодо майбутнього його сина.

«Певний час я мав близькі стосунки із жінкою, у нас народився син. І саме після народження дитини вона почала змінюватися, а саме її ставлення до материнських обов’язків мене вражало. Зловживання спиртними напоями  стало звичною справою у її житті. ЇЇ неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків, однак це жодних результатів не принесло», — повідомив юристам Степан.

Через байдуже ставлення до дитини та зловживання алкоголем залишати дитину з нею було небезпечно. Саме через це ще у 2022 році чоловік звернувся до виконавчого комітету селищної ради, який визначив місце проживання сина разом із батьком.

З лютого 2023 року Світлана, відповідно до судового наказу, має сплачувати аліменти на сина, але жодного разу не заплатила.

Як з’ясував Степан згодом, його цивільна дружина вже була позбавлена батьківських прав відносно своїх старших дітей. Причиною цього був алкоголь та хвороба, яка не дозволяла їй контактувати з дітьми. І хоча тоді вона пройшла курс лікування, він все одно має реальні й обґрунтовані побоювання стосовно безпечності спілкування сина з матір’ю, оскільки вона не змінила свого способу життя та ставлення до дітей, а тому спілкування з дитиною може нести загрозу його здоров’я. 

Тож єдиним варіантом, який дозволить батьку самостійно і без жодних обмежень забезпечити найкращі інтереси дитини було звернутися до суду та позбавити жінку батьківських прав і на цю дитину.

Оскільки середньомісячний дохід Степана не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, він має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.

Допомогти взявся юрист бюро Віталій Гаврилюк, який ознайомився із наявними документами та підготував позовну заяву до суду про позбавлення батьківських прав. До заяви додав документи, які підтверджують, що мати ухиляється від виконання батьківських обов’язків щодо виховання та утримання сина: висновок органу опіки та піклування та інформацію від закладу дошкільної освіти.

Свідченням, що Світлана свідомо нехтує своїми обов`язками матері, стало і те, що вона не скористалась своїм правом подати відзов на позовну заяву та надати докази, що його заперечує. 

Суд заяву задовольнив та прийняв рішення про позбавлення матері батьківських прав відносно сина.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №512/161/24